Article

Joods Monument Utrecht - correcties

Over Joodse slachtoffers in Utrecht worden soms nieuwe feiten bekend

Op 29 oktober 2015 is een gedenkteken onthuld voor de Joodse slachtoffers uit Utrecht van de Tweede Wereldoorlog. Daarop stonden 1.239 namen. Sinds de onthulling zijn verschillende artikelen verschenen over het Joods Monument over mogelijke onjuistheden in de persoonsgegevens. Naar aanleiding daarvan heeft de gemeente onderzoek gedaan naar alle namen op het monument. Het resultaat van deze zoek- en vergelijkingstocht vindt u in het onderzoeksverslag ‘In steen gebeiteld. Een onderzoek naar de persoonsgegevens op het Joods Monument Utrecht‘.

Over de slachtoffers die vermeld staan op het Joods Monument Utrecht zal mogelijk ook in de toekomst nog nieuwe informatie worden gevonden. Als dat het geval is, dan wordt dat op deze pagina gemeld.

Voor het melden van een fout op het gedenkteken in Utrecht kunt u mailen met de redactie van het Joods Monument. Alle andere aanvullingen (het toevoegen van foto's, herinneringen, etcetera) kunt u zelf doen als gebruiker van deze website. Zie de pagina Zo werkt de website.

Correcties 1 tot en met 69: overgenomen van joodsmonumentutrecht.nl
Correcties 70 tot en met 75: door redactie Joods Monument, januari 2019.

 

Nr Vermelding Joods Monument Utrecht Gecorrigeerde gegevens
1

Hugo Alexander

17-11-1889, Plaats/datum onbekend

Hugo Alexander

17-11-1889, Auschwitz 09-1944

2

Helmuth Alexander

3-01-1923, Bayern 04-05-1945

Helmuth Alexander

03-01-1923, Dachau 04-05-1945

3

Aaltje van Blijdestijn-Jacobs

4-06-1872, Plaats/datum onbekend

Aaltje van Blijdestijn-Jacobs

04-06-1872, Auschwitz 31-08-1942

4

Werner Rudolf Breslauer

4-07-1902, Midden-Europa 28-02-1945

Werner Rudolf Breslauer

04-07-1903, Midden-Europa 28-02-1945

5

Alice Droller

28-07-1907, Auschwitz 30-09-1942

Alice Droller

27-07-1907, Auschwitz 30-09-1942

6

Emma Droller-Simon

16-07-1884, Auschwitz 7-07-1944

Emma Droller-Simons

16-07-1884, Auschwitz 07-07-1944

7

Amalie Ebstein

5-09-1876, Westerbork 21-05-1943

Amalie Blumenthal-Ebstein

05-09-1876, Westerbork 21-05-1943

8

Euphenie Epstein-Blandofsky

1-12-1869, Auschwitz 22-05-1944

Euphemie Epstein-Blandofsky

01-12-1869, Auschwitz 22-05-1944

9

Rachel Feingold-Weisberg

4-10-1861, Sobibor 9-04-1943

Rachel Feingold-Weissberg

04-10-1861, Sobibor 09-04-1943

10

Beile Fischendler

19-09-1908, Sobibor 9-04-1943

Beile Fichendler

19-09-1908, Sobibor 09-04-1943

11

Klaarte Groenberg-Joosten

11-03-1880, Auschwitz 12-02-1943

Klaartje Groenberg-Joosten

11-03-1880, Auschwitz 12-02-1943

12 Esther Groenteman-Cohen Heeft oorlog overleefd
13

Jetje van der Hakkert-van der Goen

19-02-1877, Auschwitz 12-02-1943

Jetje Hakkert-van der Goen

19-02-1877, Auschwitz 12-02-1943

14 Berthold Halpern Heeft oorlog overleefd
15

Eliazer Izaäk Horneman

4-08-1911, Plaats onbekend 31-03-1944

Eliazer Izaäk Horneman

04-08-1911, Polen 31-03-1944

16

Simon Jacob

22-08-1877, Sobibor 5-03-1943

Simon Jakob

22-08-1877, Sobibor 05-03-1943

17

Louisa de Jongh

16-10-1856, Plaats onbekend 1942

Louisa Goudsmit-de Jongh

16-10-1856, Utrecht 31-07-1942

18

Hannchen Kahn-Katzuer

30-12-1871, Auschwitz 31-08-1942

Hannchen Kahn-Katzauer

30-12-1871, Auschwitz 31-08-1942

19

Henrietta Klein-Engers

10-04-1883, Auschwitz 15-10-1942

Henrietta Cohen-Engers

10-04-1883, Auschwitz 15-10-1942

20

Wolgang Klestadt

7-08-1932, Sobibor 23-04-1943

Wolfgang Klestadt

07-08-1932, Sobibor 23-04-1943

21

Elia Julie Koperberg

29-12-1897, Sobibor 14-05-1942

Ella Julie Koperberg

29-12-1897, Sobibor 14-05-1943

22

Leon Landerer

27-05-1893, Plaats/datum onbekend

Leon Landerer

27-05-1893, Auschwitz, datum onbekend

23

Leo Leefsma

19-02-90, Sobibor 21-05-1943

Leo Leefsma

19-02-1890, Sobibor 21-05-1943

24

Jacob de Leeuw

29-08-1885, Auschwitz 25-09-1942

Jacob de Leeuwe

29-08-1885, Auschwitz 25-09-1942

25

Ilse Löwe-Cohen

5-10-1903, Plaats/datum onbekend

Ilse Löwe-Cohen

05-10-1903, Auschwitz 17-09-1943

26

Albert Luss

8-07-1914, Plaats/datum onbekend

Albert Luss

08-07-1914, Auschwitz 05-09-1942

27

Fritz Marx

19-08-1902, Plaats/datum onbekend

Fritz Marx

19-08-1902, Polen 15-03-1945

28

Jenny Michelson-Krzywyos

16-11-1883, Auschwitz 14-10-1944

Jenny Michelson-Krzywynos

16-11-1883, Auschwitz 14-10-1944

29

Alexander Isaak Mossel

7-10-1854, Plaats onbekend 1942

Alexander Isaak Mossel

07-10-1854, Utrecht 13-02-1942

30

Siegmund Noach

24-12-1881, Auschwitz 31-08-1942

Siegmond Noach

24-12-1881, Auschwitz 31-08-1942

31

Benediz Nussbaum

22-03-1876, Auschwitz 31-01-1944

Benedix Nussbaum

22-03-1876, Auschwitz 31-01-1944

32

Schoontje Pfeffer-Spaanbroek

2-03-1882, Sobibor 21-05-1943

Schoontje Pfeffer-Spaanbroek

26-03-1882, Sobibor 21-05-1943

33

Karl Woifgang Philipp

10-07-1904, Midden-Europa 28-02-1945

Karl Wolfgang Philipp

10-07-1904, Midden-Europa 28-02-1945

34

Alex Polak

28-05-1931, Sobibor 11-06-1943

Alex Emanuel Polak

28-05-1931, Sobibor 11-06-1943

35

Amalia Reich

9-10-1898, Plaats/datum onbekend

Amalia Reich

09-10-1898, Auschwitz 24-09-1942

36

Henriette Reich-Löw

2-09-1873, Plaats/datum onbekend

Henriette Reich-Löw

02-09-1873, Auschwitz 24-09-1942

37

Salomon Roselaar

31-08-1890, Plaats/datum onbekend

Salomon Roselaar

31-08-1890, Auschwitz 24-08-1942

38

Louiza Roselaar-Bloemendal

10-03-1893, Plaats/datum onbekend

Louiza Roselaar-Bloemendal

10-03-1893, Auschwitz 24-08-1942

39

Rudolf Hans Samson

23-03-1920, Plaats onbekend 25-06-1944

Rudolf Hans Samson

23-03-1920, Polen mei 1945

40

Eduard Sanders

27-07-1886, Warschau 24-08-1942

Eduard Sanders

27-07-1886, Auschwitz 01-09-1942

41

Wolfgang Max Schachnow

23-02-1922, Mauthausen 28-04-1945

Wolfgang Max Schachno

23-02-1922, Mauthausen 28-04-1945

42

Wolf Mozes Schreeuwer

5-09-1913, Bergen-Belsen 15-04-1945

Wolf Mozes Schreeuwer

05-09-1913, Bergen-Belsen 31-05-1945

43

Mijntje Schuitevoerder-Baggers

23-05-1885, Plaats/datum onbekend

Mijntje Schuitevoerder-Baggers

23-05-1885, Sobibor 23-07-1943

44

Heinz Alex Schulenklopper

1-10-1922, Plaats onbekend 31-03-1944

Heinz Alex Schulenklopper

01-10-1922, Polen 31-03-1944

45

Fanny Schweitzer-Schweitzer

10-12-1855, Sobibor 21-05-1943

Fanny Schweitzer-Fleischmann

10-12-1855, Sobibor 21-05-1943

46

Sophie Silberberg-Goldberg

28-12-1871, Plaats/datum onbekend

Sophie Löwenstein-Goldberg

28-12-1871, Auschwitz 31-08-1942

47

Flora Snatager

11-04-1912, Plaats/datum onbekend

Flora Sophie Snatager

11-04-1912, Auschwitz 27-08-1943

48

Alma Maria Spanjaard-Rosé

3-11-1906, Auschwitz 1-07-1944

Alma Maria van Leeuwen Boomkamp-Rosé

03-11-1906, Auschwitz 01-07-1944

49 Albert Spanjer Heeft oorlog overleefd
50 Ingeborg Johanna Spanjer-Leiser Heeft oorlog overleefd
51

Susanna Trom-de Vries

15-07-1886, Auschwitz 5-02-1943

Susanna From-de Vries

15-07-1886, Auschwitz 05-02-1943

52

Leo Steinweg

11-06-1906, Plaats onbekend 29-04-1945

Leo Steinweg

11-06-1906, Flossenbürg 29-04-1945

53

Sophia Trompetter-Latto

12-07-1882, Auschwitz 7-12-1942

Sophia Trompetter-Patto

12-07-1882, Auschwitz 07-12-1942

54

Elisabeth Margaretha Turksma

15-11-1940, Auschwitz 23-08-1943

Elisabeth Margaretha Turksma

15-11-1940, Auschwitz 23-08-1942

55

Henrie Vleeschhouwer

1-01-1865, Plaats onbekend 1942

Henrie Vleeschhouwer

01-01-1865, Den Haag 28-05-1942

56

Philip Vorst

22-07-1922, Auschwitz 14-02-1943

Philip Vorst

24-07-1922, Auschwitz 14-02-1943

57

Georg Wallbach

9-04-1870, Plaats/datum onbekend

Georg Wallbach

09-04-1870, Utrecht 29-01-1942

58

August Watermann

25-04-1890, Plaats/datum onbekend

August Watermann

25-04-1890, Auschwitz oktober 1944

59

Therese van Weenen-Mandels

28-07-1897, Sobibor 21-05-1943

Therese van Weenen-Mendels

28-07-1897, Sobibor 21-05-1943

60

Margarethe Weisz-Goldstein

8-02-1902, Auschwitz 30-09-1942

Margarethe Goldstein

08-02-1902, Auschwitz 30-09-1942

61

Alfred Abraham Weil

22-05-1936, Plaats/datum onbekend

Alfred Abraham Weil

22-05-1936, Auschwitz 04-10-1944

62

Arno Baruch

17-03-1928, Midden-Europa 28-02-1945

Arno Günther Baruch

17-03-1928, Midden-Europa 28-02-1945

63

Josef Cahn

25-08-1925, Buchenwald 23-01-1945

Josef Cahn

25-08-1925, Duitsland 02-05-1945

64

Slata Charlotte Goldwasser

24-06-1931, Sobibor 13-05-1943

Slata Charlotte Goldwasser

24-06-1931, Sobibor 13-03-1945

65 Levy Hofstede
22-10-1928, Sobibor 9-07-1943

Levie Hofstede

22-10-1928, Sobibor 09-07-1943

66 Günther Kraschewski
21-05-1926, Auschwitz 6-08-1942

Günther Kraschewski

31-05-1926, Auschwitz 06-08-1942

67 Peter Mühlrad
29-09-1926, Sobibor 4-06-1943

Peter Heinz Mühlrad

29-09-1926, Sobibor 04-06-1943

68 Abraham Albert Hijmans
1-12-1869, Utrecht 28-09-1943

Abraham Albert Hijmans van den Bergh

01-12-1869, Utrecht 28-09-1943

69 ontbrekend op Joods Monument Utrecht

Samuel Levie Monas

11-05-1888, Sobibor 02-04-1943

70 ontbrekend op Joods Monument Utrecht

Sien Limburg

08-03-1943, Sobibor 11-06-1943

71 Elkan Limburg

19-07-1940, Vught 06-01-1943

Elkan Limburg

19-07-1940, Vught 06-06-1943

72 Slata Charlotte Goldwasser

24-06-1931, Sobibor 13-05-1943

Slata Charlotte Goldwasser

24-06-1931, Sobibor 13-03-1943

73 Mozes Salomon van der Horst

22-10-1891, Den Helder 25-01-1941

Mozes Salomon van der Horst

22-10-1891, Utrecht 25-01-1941

74 ontbrekend op Joods Monument Utrecht

Meijer Pijpeman

05-04-1867, Utrecht 01-12-1943

75 ontbrekend op Joods Monument Utrecht

Johanna Groen-Sanders

09-08-1878, Utrecht 29-01-1943

 

 

All rights reserved