Artikel

Programma Amsterdam

Dubbelprogramma Open Joodse Huizen - Huizen van Verzet

In Amsterdam wordt in samenwerking met het 4 & 5 Mei Comité Amsterdam een dubbelprogramma gepresenteerd: Open Joodse Huizen/Huizen van Verzet. In Huizen van Verzet staan lokale verzetsverhalen centraal.

Hieronder vindt u het programma voor Open Joodse Huizen, dat op 4 mei wordt gehouden.
Zie ook de flyer

Op 5 mei vindt Huizen van Verzet plaats:
programma

Programma 4 mei 2013

1 Asterdwarsweg 10 (poortgebouw Asterdorp)

13.00 uur Saskia van den Heuvel, filmmaakster, geschiedenis van Asterdorp

14.00 uur Ernst Numann, zoon van Rudolf Neumann voormalige bewoner

15.00 uur Barbara Meter, voormalig bewoonster

16.00 uur Ed van Rijswijk, onderzoeker, over bewoners van Asterdorp

2 Beethovenstraat 114 II

12.00 uur Ellen Raaijmakers- Liebregts, kleindochter, over familie Katz en Frank van Kolfschooten, schrijver, over de Beethovenstraat

3 Middenweg 201 (voormalig joods pension)

10.00 uur Julius Vischjager, voormalig bewoner, vertederingsconcert

11.00 uur Julius Vischjager, journalist en overlevende, in gesprek met Frank Kromer

13.00 uur Daniel Metz, historicus, over joodse pensions
4 Nieuwe Achtergracht 100 (GGD Amsterdam) 10.00 uur Hannah van den Ende, arts en onderzoeker, over Joodse Invalide 11.00 uur Erwin Leydekkers, beheerder, leidt rond 12.00 uur Stelly Menco Ricardo, voormalig medewerkster13.00 uur Wiet Gans, kleinzoon voormalig directeur14.00 uur Kees Kroonenberg, zoon voormalig directeur N.I.Z.15.00 uur opnamen van Johnny & Jones en Micha Hillesum16.00 uur Fajga Szmulewicz leest voor uit oorlogsdagboek psychiater Stokvis
5 Nieuwe Keizersgracht 3313.00 uur Rob Witsel over vader Anton Witsel, tekenaar en bewoner tijdens de oorlog14.00 uur Ruud Schimmel en Nola Mennes, bewoners, over voormalige schuilsynagoge
6 Plantage Middenlaan 9 11.00 uur Wonen in de Plantage, elk huis een oorlogsverhaal: gesprek met buurtwoners
7 Plantage Middenlaan 27 (voormalige Hervormde Kweekschool) 13.00 uur Sieny en Harry Cohen, voormalige medewerkers crèche
14.00 uur Salo Muller, als kind gered uit de crèche 15.00 uur Frank van Kolfschooten, schrijver, over crèchekind Remy 16.00 uur muziek: Oneg Ensemble
8 Plantage Muidergracht 89-91 (hotel Barbacan) 11.00 uur Karien en Rosalie Anstadt, dochter en kleindochter van Milo Anstadt: film over huis tijdens onderduik en verzet
9 Prinsengracht 296 (café de Eland) Onderduik in de Jordaan16.00 uur Max Arian, overlevende en Mieke Krijger (Jordaanmuseum): gesprek en rondwandeling over Elandsgracht10 Reguliersgracht 34 (dispuutshuis V.N.I.C.A.)12.00 uur V.N.I.C.A.-lid over de 12 onderduikers en verzetsman Ivo Schöffer13.00 uur rondleiding en muziek door Unicisten Mascha en Yuri van Nieuwkerk15.00 uur V.N.I.C.A.-lid over de 12 onderduikers en verzetsman Ivo Schöffer 16.00 uur rondleiding en muziek door Unicisten Mascha en Yuri van amateurfilm vooroorlogse Plantage
14.00 uur Salvador Bloemgarten, historicus, over Handwerkers Vriendenkring 11 Roelof Hartplein 430 (OBA)

11.00 uur Ilona Kroner en Marijke Hemker lezen voor

12.00 uur Henny van het Hoofd, voormalig bewoonster, verhalen uit Het Nieuwe Huis

13.00 uur Jet Baruch, Rijksmuseum in de oorlog

14.00 uur Henny van het Hoofd, voormalig bewoonster, verhalen uit Het Nieuwe Huis

15.00 uur Lisette Lewin, schrijver, over de geschiedenis van de woningbouwvereniging de Samenwerking en Het Nieuwe Huis
12 Roeterstraat 170 (Kriterion) 13.00 uur Mimi van Loenen- Duim (95), overlevende. Met amateurfilm over vooroorlogs leven in de Plantage
14.00 uur Historicus Salvador Bloemgarten over Handwerkers Vriendenkring
13 Tweede Oosterparkstraat 245 14.00 uur fragmenten uit Alles ging aan flarden, dagboek van voormalige bewoonster Klaartje de Zwarte-Walvisch
14 van Ostadestraat 203 (Derde Daltonschool) 15.00 uur Claudia Carli over Alida Lopes Dias en de Herman Elteschool
15 Waalstraat 45 (salon Boekhandel Jimmink) 14.00 uur Lex Lesgever, schrijver, Nooit verleden tijd 15.00 uur Arjan Visser, schrijver Hotel Linda over na-oorlogse rivierenbuurt 16.00 uur Fieke van Heeks, schrijver De Papa Puzzel 20.00 uur Herdenking Merwedeplein 20.30 uur Napraten over Open Joodse Huizen 16 Waterlooplein 317 (Milk & Honey Deli) 12.00 uur Mia Corbey- van Praag, overlevende, Waterlooplein voor de oorlog 16.00 uur Rob Witsel, buurtbewoner, over Waterlooplein na 1945

Alle rechten voorbehouden