Eduard Hornemann

Eindhoven, 1 januari 1933

Hamburg, 21 april 1945

Bereikte de leeftijd van 12 jaar

 

Heeft u aanvullende informatie over Eduard Hornemann?

Aanvullen in de Community »

Philip Carel Hornemann »

Vlissingen, 7 februari 1900

Midden-Europa, 28 februari 1945

Gezinshoofd

Elisabeth Hornemann-Docters »

Boxtel, 15 januari 1907

Auschwitz, 31 december 1944

Echtgenote

Eduard Hornemann

Eindhoven, 1 januari 1933

Hamburg, 21 april 1945

Zoon

Alexander Hornemann »

Eindhoven, 31 mei 1936

Hamburg, 21 april 1945

Zoon

Eduard Hornemann en zijn broer Alexander waren de zonen van een echtpaar dat bij Philips werkte. Nadat de kinderen door de Duitse autoriteiten waren opgepakt belandden zij via kamp Vught in Auschwitz. In Auschwitz werden Eduard Hornemann, zijn broer Alexander en nog twintig andere kinderen apart van andere gevangenen gehouden. Eind november 1944 werden zij naar Neuengamme gebracht, waar zij werden onderworpen aan medische experimenten. Op 20 april 1945 werden zij naar de Bullenhuser Damm, een voormalig schoolgebouw, in Hamburg gebracht en daar vermoord.

Meer informatie over Bullenhuser Damm en concentratiekamp Neuengamme . Deze site is Engels en Duitstalig.

Na de oorlog is in Eindhoven een plantsoen naar de beide broers vernoemd. Fons Rademaker's film 'The Rose Garden' uit 1990 is voor een deel gebaseerd op deze geschiedenis.
Toevoeging van een bezoeker van de website


Deze persoon wordt herdacht op een gedenkteken in Eindhoven. Een beschrijving van dit gedenkteken is te vinden op de website van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.